فیزیوتراپی

 

نام و نام خانوادگی : خانم آسیه عزیزخانی    

سمت : مسئول فیزیوتراپی                                                                                       

نوع فعالیت : درمانی

 تلفن داخلي : 2289

شرح مختصر از فعالیت واحد فیزیوتراپی :

دربخش فیزیوتراپی بطورکلی دو گونه خدمات ارائه می شود یکی فیزیوتراپی بیماران سرپایی و دوم فیزیوتراپی بیماران بستری.

در قسمت اول انواع بیماران شامل بیماران مبتلا به دردهای آرتروز کمر ،گردن، زانو – بیماران فلج (همی پلژیپاراپلژی و ....)- بیماران دچار شکستگی اندام ها و موارد متنوع دیگری تحت درمان قرار می گیرند . عمده هدف دردرمان اینگونه بیماران کاهش درد، افزایش دامنه حرکتی، تقویت عضلات، بهبود تعادل و نهایتا افزایش و بهبود عملکرد بیماران در زندگی روزمره و فعالیتهای شغلی می باشد.

در فیزیوتراپی بیماران بستری ؛ درمان بر بالین بیماران انجام می شود.اینگونه فیزیوتراپی عمدتا شامل فیزیوتراپی تنفسی و ورزش اندام ها می باشد و هدف جلوگیری از عفونت ریه ها ،افزایش ظرفیت و بهبود عملکرد تنفسی ، جلوگیری از خشک شدن مفاصل و بهبود دامنه حرکتی مفاصل است.آموزش به بیماران چه در قسمت سرپایی و چه بستری نیز بر عهده فیزیوتراپیست است.

نحوه پذیرش بیماران

پذیرش بیماران سرپایی بصورت حضوری و باارائه دفترچه شخص بیمار که تاریخ اعتبار داشته باشدو نسخه پزشک نیز در آن درج شده باشد ؛انجام می گیرد.در صورتیکه نسخه شامل فیزیوتراپی بیش از یک عضو باشد؛نیاز به مهر تایید بیمه است که با راهنمایی پذیرش دردفتر بیمه مستقر دربیمارستان انجام می شود.پذیرش بیماران سرپایی جهت شیفت های صبح و عصر انجام شده و در روز اول مراجعه بیمار ؛مسئول فنی بخش مجددا معاینه کلی از بیمار بعمل می آورد و در صورت لزوم نسخه را اصلاح می کند.

پذیرش بیماران بستری بصورت تماس تلفنی از بخش های مختلف با پذیرش فیزیوتراپی صورت می گیردکه پس از آن متصدی پذیرش موارد رابه فیزیوتراپیست های مربوطه اعلام می کند.

  1. پذیرش بیماران به صورت سرپائی
  2. ثبت اسامی بیماران به صورت روزانه
  3. ثبت تعداد جلسات درمانی
  4. ثبت مدالیتی های مورد استفاده در درمان
  5. درمان انواع دردهای مفاصل و محدودیت های حرکتی ، دردهای عضلانی ، کمردرد ،بیماریهای اعصاب محیطی و مرکزی ،سکته مغزی ،قطع نخاع و فلج عصب صورت
  6. پیگیری درمان فیزیوتراپی بیماران هموفیلی از لحاظ بهبود وضعیت عملکردی و کاهش تعداد دفعات خونریزی در نتیجه تقویت عضلات

 

 home_page.png بازگشت به صفحه اصلی

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1394-12-1 9:33        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ