پرسش های متداول


 
آدرس بیمارستان کجاست ؟ خیابان حافظ - جنب باغ ملی – بیمارستان شهید دستغیب
 شماره تلفن های بیمارستان :

داخلی اطلاعات بیمارستان : 2248 
 
مرکز تلفن : 6-32288064 و 9-32289307

جهت دریافت شماره تلفن واحدهای بیمارستان
اینجا کلیک کنید

پست الکترونیک بیمارستان چیست؟

dhospital@sums.ac.ir

 
از چه طریق هایی می توان نظرات ، پیشنهادات و انتقادات را ارائه کرد؟ از طریق حضوری مسئول رسیدگی به شکایات صبح ها و عصرها سوپروایزر می باشد

تلفنی : صبح ها داخلی 2259 و عصر و شب 1ــ2240 و شماره موبایل : 09178337975

غیر حضوری (الکترونیکی) : SMS ـــ سایت بیمارستان ( ارتباط با مدیریت)
 
 
مسئول رسیدگی به شکایات صبح ، عصر و شب چه کسانی می باشد؟ صبح مسئول رسیدگی آقای حسنی منش ـ عصر و شب سوپروایزر بیمارستان می باشد .

شماره تلفن داخلی رسیدگی به شکایات چیست ؟ 2259 مسئول رسیدگی به شکایات صبح است و عصر و شب داخلی 1-2240 و شماره همراه 09178337975 است .

پذیرش بستری در چه زمان هایی انجام می شود ؟ پذیرش بستری از ساعت 30/7 الی 14 در ساختمان شماره 1 بیمارستان انجام می گردد .
 
 
 
آیا عمل جراحی در این مرکز صورت می پذیرد ؟ بلی انواع عمل های جراحی چشم ، گوش و حلق و بینی و زیبایی انجام می گیرد.( عمل های متداول گوش ، حلق و بینی : ترمیم پرده گوش – عمل زیبایی بینی – ترمیم لب – گوش – پلک – اندوسکپی سینوسی – ترمیم گوش خارجی – عمل استخوان های گوش – جااندازی شکستگی بینی به روش بسته – کارگذاری انواع پروتز گوش – عمل تیغه بینی )

 آیا عمل لیزیک در این مرکز انجام می پذیرد ؟ خیر

آیا لیزر چشم در این مرکز صورت می پذیرد ؟ خیر

چشمهایم آبریزش شدید دارد علت چیست ؟ تشخیص هر بیماری به عهده پزشک متخصص می باشد ولی ممکن است علت عارضه آب مروارید ، حساسیت ، بسته شدن مجرای اشکی و ...
 
چه نوع عکسبرداری هایی در این مرکز انجام می شود ؟عکس از کاسه چشم و عصب آن
 
آیا برای انحراف چشم کودکم راهی وجود دارد ؟ بله ، شما می توانید جهت معاینه نزد پزشکان فوق تخصص انحراف چشم کودکان به پذیرش مراجعه و نوبت معاینه بگیرید ؟
 
چشمانم بسیار خشک است و بیشتر اوقات احساس سنگینی در چشمانم دارم، علت چیست ؟با مراجعه به پزشک مشخص می گردد ، ولی ممکن است علت آن فشار بالای چشم ، حساسیت و ... باشد .
 
گاهی اوقات احساس مگس پرانی و پرده پرده در جلوی چشمانم دارم ، علت چیست ؟ با مراجعه به پزشک مشخص می گردد، و اگر بسیار زیاد تکرار شد باید سریعاً به اتفاقات چشم مراجعه کنید ممکن است فشاری روی شبکیه چشم شما باشد که با معاینه توسط چشم پزشک مشخص می گردد .
 
آیا بینایی سنجی و معاینه جهت تجویز عینک در این مرکز انجام می شود ؟ بله ، با مراجعه به پذیرش و تعیین نوبت می توانید معاینه شوید .
 
آیا عمل زیبایی در این مرکز انجام می شود ؟ بلی
 
نوزادان چند ماهه در این مرکز پذیرش می شوند ؟ بیش از یک ماه در صورت وجود اورژانس نوزادان زیر یک ماه پذیرش می شوند و پس از اقدامات اولیه به مراکز دیگر انتقال داده می شوند .آیا سونوگرافی در بیمارستان انجام می گردد ؟ بلی

آیا عکس دندان گرفته می شود ؟ بلی

نوبت پزشک اطفال می خواهم چگونه می توانم اقدام کنم ؟ با مراجعه حضوری و از طریق شماره تلفن
32273530

چرا نباید از گوش پاک کن برای تمیز کردن جرم گوش استفاده کرد ؟ 

يکي از بزرگترين شکايات افراد بسته شدن گوش است که معمولاً به خاطر چرکي که با گوش پاک کن داخل گوش مي برند ايجاد مي شود. اين مشکل علاوه بر اينکه حس بسته شدن گوش را در شما ايجاد مي کند، شنوايي شما را نيز پايين مي آورد، صداي زنگ ايجادمي کند و گاهي با درد همراه است.

روش های توصیه شده برایتمیز کردن گوش کدام است؟
 

هيچ نيازي به تميز کردن گوش ها با گوش پاک کن نيست. گوش خودش مکانيزمي براي تميز کردن داخل خود دارد. چربي ها و روغن هاي موجود در گوش باعث مي شود که هر ذره اي داخل آن گير کند و بعد به شکل چرک بيرون بيايد. اين کار بدون اينکه حتي متوجه آن شويد اتفاق مي افتد  وقتي سعي ميکنيد گوشتان را تميز کنيد، اين چرک ها دوبار به عقب برمي گردندو در آنجا جمع ميشوند. حتي نيازي نيست که گوش هايتان را با حوله هم خشک کنيد. اجازهبدهيد خودشان به طور طبيعي خشک شوند 
 
روغن زيتون به نرم کردن چرک گوش و بيرون آمدن آن کمک مي کند. همچنين مي توانيد از داروخانه ها قطره مخصوص اينکار را خريداري کنيد. گاهي اوقات هم لازم است که اين چرک ها توسط متخصص گوش با سرنگ بيرون کشيده شوند.

چه چیزی موجب خارش گوش می شود ؟

اين مشکل بسيار ناراحت کننده است و وقتي گوش ها تحت اثر اگزما ياپسوريازيس مي شوند ممکن است موجب بروز ناراحتي مداوم شود. اما خاراندن يا سيخونک زدن به آن پوشش حساس گوش را تخريب کرده و باعث مي شود عفونتي با نام اوتيس اکسترنا وارد آن شود.

اين مشکل در مواقعي که گوش به خاطر شنا کردن پر از آب مي شودهم ممکن است اتفاق بيفتد. کانال گوش ورم مي کند باريک شده و درد مي گيرد. در اين مواقع مشکل شنوايي براي فرد اتفاق مي افتد و معمولاً هم ترشحاتي از آن بيرون ميآيد.

براي درمان اين مشکل لازم است که از قطره هاي آنتي بيوتيک يا مسکن هاي قوي استفاده شود. در موارد شديدتر، لازم است که گوش توسط يک متخصص گوش تميز شود.

سوراخ کردن گوش باعث چه مشکلاتی می گردد ؟

هر چيزي که پوست را تخريب کند مي تواند موجب بروز عفونت شود. اين مسئله معمولاً با سوراخ کردن گوش اتفاق مي افتد مخصوصاً اگرحين يا بعد از عمل سوراخ کردن مراقبت ويژه از گوش انجام نشود. بايد به دقت توصيه هاي مراقبتي را انجام دهيد.

خيلي افراد به بسياري از فلزها و بدليجاتي مثل نيکل حساس هستند و باعث مي شود که بيرون گوش ورم کند و ناراحتي براي فرد ايجادشود.


عوامل مشکلات گوش چیست ؟

مهمترين دليل ايجاد گوش درد، عفونت ويروسي (ياباکتريايي) است که معمولاً از مشکل عفونت دستگاه تنفسي ايجاد مي شود. اين مسئله موجب التهاب گوش مياني که اوتيتيس مديا نام دارد شده و مي تواند پيشرفت کرده و به وضعيتي به نام چسب گوش تبديل مي شود که در آن گوش مياني از مايعات چسبناک انباشته مي شود.

آیا عفونت ها ممکن است منجر به اختلالات شنوايي شود؟

ازدست رفتن شنوايي در کودکان دلايل ديگري نيز مي تواند داشته باشد که مشکلات ژنتيکي،اختلالات مادرزادي، عفونت هاي دوران بارداري مادر، مننژيت يا آسيب هاي سر در دوران کودکي از آن جمله است.

علت تورم گوش خارجي چیست ؟  ممکن است به خاطر عفونت، آماس پوست، اگزما، يا موجودات خارجي در گوش باشد.


علائم گوش درد در کودکان چیست ؟

مهمترين علامت اوتيتيس مديا درد و تب است. بچه هاي کوچک شايدقادر به توضيح درد خود نباشند اما بسيار تحريک پذير هستند و ممکن است به نقطه اي که در آن درد دارند اشاره کنند. 
 
 
 
 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-6-17 11:37        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ